سفارش تبلیغ
صبا ویژن

ایران خبری

&

مهمترین هدف دشمن، سست کردن بنیاد خانواده است


 

 

 • مهمترین هدف دشمن، سست کردن بنیاد خانواده است

  امام جمعه اردستان با تاکید بر نظارت بیشتر نهادهای مسئول در بازار، گفت: مسئولان شهرستان اردستان فکری اساسی و بازدارنده برای مقابله با گرانی کند.

  حجت الاسلام حسن دهشیری در خطبه های نمازجمعه این هفته در مسجد جامع اردستان با اشاره به آغاز دهه کرامت اظهار کرد: روز اول دهه کرامت که میلاد حضرت معصومه (س) است به نام دختر نامگذاری شده تا دختران ما از پاکی و بزرگواری حضرت معصومه استفاده کنند و دارای یک پایگاه معنوی باشند.

  وی با بیان اینکه امروز مهمترین هدف و فعالیت دشمنان سست کردن بنیاد خانواده است، افزود: دشمنان با ابزارهای قوی که در اختیار دارند تیشه به ریشه خانواده ها می زنند. جامعه اگر بخواهد اصلاح شود باید از خانواده ها شروع کنند.

  امام جمعه اردستان با اشاره به شروع هفته قوه قضاییه گفت: به همه کسانی که در این قوه فعالیت می کنند تبریک و به همه کسانی که در صدد آلوده کردن این قوه و خیانت هستند، هشدار می دهیم. امروز کار قوه قضاییه بسیار حساس است زیرا باید با دانه درشت های مفاسد اقتصادی برخورد کند.

  وی با اشاره به هفته مبارزه با مواد مخدر گفت: ایران در دنیا زبانزد مبارزه با این افیون خانمان سوز است. نیروی انتظامی تاکنون اقدامات ارزشمندی را برای مقابله با این موضوع انجام داده و بیش از 3800 شهید در راه مبارزه با مواد مخدر فدا کرده و تلاش های بسیاری را در مقابله با مواد مخدر انجام داده است. در شهرستان اردستان اقدامات مهمی در مقابله با مواد مخدر انجام شده است.

  وی با بیان اینکه جامعه ما باید برای پرورش چمران ها و سلیمانی ها برنامه ریزی کند، گفت: خانواده ها باید مواظبت کنند که فرزندانشان سربار جامعه و باعث ننگ کشور نشوند. 

  امام جمعه اردستان با اشاره به وضعیت بیماری کووید19 در شهرستان گفت: ویروس کرونا در شهرستان اردستان همچنان قربانی می گیرد که توجه به فاصله  اجتماعی و رعایت پروتکل های بهداشتی به همه همشهریان توصیه می شود.

  دهشیری گفت: بسیاری از مردم نسبت به گرانی افسارگسیخته در شهرستان اردستان گلایه می کنند. از مسئولان شهرستان و در راس آن ادارات صمت و تعزیرات می خواهیم نظارت های خود را نسبت به بازار و در صورت لزوم برخورد تاثیرگذار بر اصناف متخلف داشته باشند.

  وی با بیان اینکه متاسفانه قیمت ها در اردستان از این مغازه تا مغازه دیگر متغیر است، گفت: به نظر می رسد مسئولان شهرستان اردستان باید فکری اساسی و بازدارنده برای مقابله با گرانی در منطقه کنند.

  برخورد با مفسدان اقتصادی مطالبه مردم است

  همچنین امام جمعه خمینی شهر گفت: مسئولیت قوه قضاییه در برخورد با مفسدان اقتصادی خیلی سنگین است و این مطالبه مردم و مقام معظم رهبری است.

   آیت الله سید محمد موسوی در خطبه های عبادی- سیاسی نماز جمعه خمینی شهر با تکریم دهه کرامت گفت: اهل بیت (ع) در کرامت الگوی ما هستند و شیعیان باید در سبک زندگی، کرامت و بزرگواری را از آنها بیاموزند. 

  وی با اشاره به فرارسیدن سالگرد شهادت شهید چمران، اظهار کرد: چمران، شهید والا مقامی بوده که برای خدا از هستی خود گذشت و امام(ره) در پیامی که دادند از این سردار سرافراز تجلیل کردند و در یک جمله فرمودند مثل چمران بمیرید! چمران با شهادت خود به ما درس فدکاری و ایثار داد. در سنین بازنشستگی در راه خدا مجاهدت کرد و به ما آموخت که قیام فی الله بازنشستگی ندارد.

  خطیب نماز جمعه خمینی شهر، اجرای عدالت را مطالبه مقام معظم رهبری و مردم از قوه قضاییه عنوان کرد و افزود: مردم و مسئولان کشور در اجرای عدالت باید کمک کنند. از مطالبات مردمی و مقام معظم رهبری این است که قوه قضاییه در اجرای عدالت قاطع و محکم باشد و سهل انگاری نکند. سلامت و کارآمدی یکی از مهمترین موضوعاتی است که قوه قضاییه باید مد نظر قرار دهد. 

  آیت الله موسوی مبارزه با مفسدان اقتصادی را در صدر وظایف قوه قضاییه دانست و تصریح کرد: متاسفانه هستند کسانی که اموال و بیت المال کشور را به یغما می برند. اموال عمومی را به نام تسهیلات و وام به اسم واگذاری به بخش خصوصی و اجرای اصل 44 قانون اساسی سرقت می کنند. امروز شاهد جنگل خواری، زمین خواری، کوه خواری و ... هستیم. مسئولیت قوه قضاییه در برخورد با مفسدان اقتصادی خیلی سنگین است. 

  وی بازگشایی واحدهای تولیدی را از اقدامات خوب قوه قضاییه عنوان کرد و گفت: شناسایی افراد فرصت طلب و محاکمه آنها و رسیدگی به جرم آنها، گرفتن اموال بیت المال از آنها و دفاع از حقوق عامه از وظایف این قوه است.

  آیت الله موسوی اضافه کرد: به تعبیر یکی از کارشناسان سازمان سیا کرونا به افول آمریکا و زوال لیبرال می انجامد و از آمریکا به نام ایالات متفرقه نام می برد. آمریکا در حال نابودی است و این بدان معنا است که از مقام قدرت در حال تنزل است و مقام معظم رهبری نیز بدان اشاره کرده اند. ویروس کرونا باعث رکود بی سابقه اقتصادی در این کشور شده است، همچنین اعتراضات مردمی جامعه آمریکا را فلج کرده است. این اعتراضات به حق، نشان دهنده ظلم بی حد آنهاست و امروز تمام ایالات آمریکا درگیر این اعتراضات است و اینها نشان افول قدرت آمریکاست.

  انتهای پیام